Runda jesienna w ALPN na finiszu ..

Nowy sezon 2015/2016 przywitał naszą drużynę w ... nowej lidze.

Nasza drużyna przystąpiła do nowo powstałych rozgrywek ligowych pod egidą - ALPN (Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej), którą organizuje Komitet Społeczny a jej głównym inicjatorem był Robert Cierpikowski (założyciel i współtwórca MLPN oraz jej wieloletni przewodniczący).

Do rozgrywek przystąpiło 6 drużyn- nasz zespół Dobroplast Zambrów- Mistrz sezonu 2014/2015,Mistrz Województwa 2015, Łomżyca - wice Mistrz sezonu 2014/2015, Mistrz województwa 2014, KS Biel Sonarol Jeziorko - 3 drużyna sezonu 2014/2015,triumfator Pucharu Ligi 2015, oraz Tsunami -Wice Mistrz II ligi sezonu 2014/2015, drużyna 1 ligi Rocco oraz debiutanci Pogrom Jeziorko.

System rozgrywek to cztery rundy - mecz i trzy rewanże. w sumie w lidze gra się 20 meczów w całym sezonie.

Walka o podium zgodnie z przewidywaniami toczona jest przez, jak to się utarło w slangu zawodników ALPN :) "wielką trójkę" co pokazuje dobitnie tabela. Nasza drużyna broni tytułu Mistrza z ubiegłego sezonu, ale o tym jak trudne to będzie zadanie świadczy chociażby fakt , że jak dotąd żadnej amatorskiej drużynie ligowej nie udał się ten wyczyn, by dwa razy z rzędu zdobyć 1 miejsce. Ale Dobroplast już nie raz pokazał że jest nieprzewidywalny :).

Liderem rozgrywek jest drużyna KS Biel Sonarol Jeziorko. Chłopaki z Jeziorka są w bardzo wysokiej dyspozycji, wygrali swoje wszystkie dotychczasowe mecze i wygląda na to że będą najpoważniejszym konkurentem w walce o laury ALPN.

Do końca rundy jesiennej już tylko 2 mecze , w tym z liderem KS Biel Jeziorko, czy uda się rewanż za porażkę w pierwszym starciu? Przekonamy się już niebawem , jedno jest pewne - emocji i sportowej walki w tym meczu bez wątpienia nie zabraknie.