3 miejsce w II Halowym Turnieju o Puchar Prezesa Dobroplastu

Niestety nie udało się powtórzyć sukcesu sportowego z pierwszego Turnieju jaki organizowaliśmy, i ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce.

Początek Turnieju bardzo dobry , wysokie zwycięstwo z dobrą drużyną z Andrzejewa 4:1. Kolejne spotkanie z Springer Kraska również pewne zwycięstwo 4:0. No i w trzecim meczu porażka z drużyną Elektro 0:1... Nadal nie możemy przełamać tej fatalnej statystyki jeśli chodzi o oficjalne mecze z tą drużyną. Ale mimo to gramy dalej i w ostatnim meczu grupowym pewnie pokonujemy drużynę KS Zdrój Nadziei z wynikiem 4:1.

I tak oto po zmaganiach grupowych z drugiego miejsca wchodzimy do fazy półfinałowej, gdzie już czeka na nas nasz sąsiad z szatni czyli chłopaki z KS Biel Jeziorko.

1. Elektro – 10 punktów (10:2)
2. Dobroplast – 9 punktów (14:3)
3. GKS Andrzejewo – 7 punktów (13:6)
4. Springer Kraska – 3 punkty (4:16)
5. KS Zdrój Nadziei – 0 punktów (3:20)

KS Biel bardzo dobrze prezentowała się w tym turnieju i wyróżniała na tle drużyn z grupy B, tracąc w tej fazie zaledwie 1 bramkę przy 10 strzelonych.

Więc nadeszła ta chwila i gramy o finał :). Mecz dwóch godnych siebie przeciwników , akcje i szanse dla obu zespołów. Jako pierwsi obejmujemy prowadzenie na 1:0.Potem nerwówka i zaczęła atakować Biel. Rzut rożny , nie upilnowany zawodnik z Jeziorka oddaje strzał i jest wyrównanie. I takim wynikiem 1:1 skończyło się te spotkanie w regulaminowym czasie gry, więc o losie zdecydują rzuty karne. W karnych decyduje zimna krew, i szczęście których nam niestety zabrakło. Przegrywamy po serii rzutów karnych 1:2 i o finale możemy zapomnieć :(. Zostaje mecz o 3 miejsce , w którym zmierzyliśmy się z drużyną Nowe Piekuty. W meczu o 3 miejsce drużyna mimo przygnębienia porażką z Bielą , wykrzesuje swoje siły i jeszcze raz udowadnia że potrafimy grać na dobrym poziomie ,pokazując kilka podręcznikowych akcji :).Wynik 4:0 i mamy brązowy medal.

Kilka słów o samym turnieju

Jeśli chodzi o poziom organizacyjny to najlepiej oceniają to drużyny które gościliśmy :)

Myślę że warto robić takie turnieje , i warto promować sport, zwłaszcza że niestety zbyt dużo się ich nie odbywa. My ze swojej strony poczyniliśmy wszelkie starania żeby ten turniej zapadł wam w pamięci z tej jak najbardziej pozytywnej strony i po wielu rozmowach z wami możemy stwierdzić że się nam to udało ;).

Dziękujemy za udział naszym kolegom z MLPN w Łomży oraz innym amatorskim ekipom.Pragniemy również podziękować obsadzie turnieju , którą tworzyli :Dariusz Grabowski - komentator i spiker Turnieju , Leszek Bielicki oraz Piotr Brokowski -sędziowie a także Jarosław Bagiński sprawujący opiekę medyczną. Nie zapominamy o naszym patronie medialnym turnieju :zambrowskiemu portalowi internetowemu :www.zambrow.org , który wykonał bardzo obszerną fotorelację z tego eventu , a także przeprowadził fajne wywiady z uczestnikami , które później znalazły się w wideo-reportażu (poniżej link do niego)

Warto wspomnieć że cała kwota z tzw. wpisowego jakie wpłacały drużyny za start w rozgrywkach będzie przeznaczona na cel charytatywny , a ściślej mówiąc na operację poprawiającą słuch dziecka jednego z pracowników Spółki.

Poniżej wyniki :

KS Biel Jeziorko - UniGlass 4:0
Planet Cash - GKS Łomża 1:0

Klasyfikacja grupowa:

1. Elektro – 10 punktów (10:2)
2. Dobroplast – 9 punktów (14:3)
3. GKS Andrzejewo – 7 punktów (13:6)
4. Springer Kraska – 3 punkty (4:16)
5. KS Zdrój Nadziei – 0 punktów (3:20)

1. KS Biel Jeziorko – 10 punktów (10:1)
2. Nowe Piekuty – 7 punktów (6:3)
3. Planet Cash - 7 punktów (4:3)